IMG 5376Kardynał Gerhard Ludwig Müller, prefekt Kongregacji nauki Wiary, jest jednym z najwybitniejszych współczesnych teologów. W piątkowe popołudnie, 12 sierpnia 2016 roku, odebrał w zabytkowym parku przy Muzeum Przyrody w Drozdowie akt pierwszego honorowego obywatela Gminy Piątnica.

Kardynał Gerhard Ludwig Müller jest ambasadorem naszych terenów za sprawą swojego osobistego sekretarza, ks. prałata dr. Sławomira Śledziewskiego, studiującego na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium w czasach, kiedy wykładowcą teologii dogmatycznej był obecny Kardynał Gerhard Ludwig Müller. W 1995 roku, ksiądz Sławomir Śledziewski zaprosił swego profesora do Piątnicy na mszę prymicyjną, co z biegiem lat okazało się zaczynem do wielu pobytów na naszych ziemiach, przyjaźni z Polakami i sympatii do Polski.
„Kardynał Müller stał się naszym ambasadorem wśród ludzi i przed Panem Bogiem” – powiedział Krzysztof Kozicki, wójt Piątnicy, a ks. Szczepan Dobecki, dziekan piątnicki mówiąc laudacje na część pierwszego honorowego obywatela gminy podkreślił: „To nie tylko dostojnik kościoła, to przede wszystkim człowiek dostrzegający drugiego człowieka”.