przyjazny_rowerom

Z przyjemnością informujemy wszystkich rowerzystów oraz ich sympatyków o przyznaniu dla Muzeum Przyrody w Drozdowie certyfikatu "Przyjazny rowerom"

Certyfikaty „Przyjazny rowerom" przyznawane są obiektom promującym zrównoważony transport uwzględniający specyficzne potrzeby rowerzystów. Przedsięwzięcie ma na celu polepszenie usług i infrastruktury dla turystyki rowerowej w kraju. Wśród korzyści dla firm i instytucji, które pozyskają certyfikat trzeba wymienić przede wszystkim: otrzymanie ekologicznego znaku jakości, wyróżnienie spośród konkurencji, prezentacja obiektów na mapach i przewodnikach turystycznych oraz promocja na stronach internetowych.

Podobne certyfikaty wdrażane są w innych krajach europejskich: Republice Czeskiej, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Chorwacji, na Słowacji i Węgrzech.

W Polsce program wdrażany jest od stycznia br. przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska (Program Zielone Szlaki - Greenways).
Program w całości finansowany jest z grantów Norweskiego Systemu Finansowego oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Programu Gospodarczego.

Więcej o programie na stronie www.przyjazny-rowerom.pl