MPD logo

Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów do Muzeum Przyrody w Drozdowie 16 maja 2015 roku (sobota) w godzinach 15:00 – 24:00

W programie:
15:00 „Muzyczne popołudnie u Lutosławskich” – koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży pod kierunkiem Dyrektora Mirosława Korony.
17:00 Prelekcje historyczne:

• Marcina Rydzewskiego pt. „Działalność sejmowa Adama Chętnika” – 30 minut,
  • Tomasza Szymańskiego pt. „Sprawa braci Lutosławskich” – 30 minut.

18:00 „Nie tylko klasyka” - koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie pod kierunkiem Dyrektora Krzysztofa Witkowskiego.
19:00 „Rewelacyjne rośliny lecznicze w zasięgu ręki: gwiazdnica pospolita, pokrzywa, bluszczyk kurdybanek” - przyrodnicze zajęcia warsztatowe, Kustosz Teresa Grużewska, Ośrodek Edukacji Ekologicznej.
20:00 Pokaz filmów przyrodniczych na temat podwodnego świata rzek Narwi i Biebrzy – wystawa akwarystyczna w piwnicach Muzeum, godz. 20:00 – 24:00.
Ponadto Muzeum oferuje:
- zwiedzanie wystaw muzealnych, w tym najnowszych wystaw czasowych „Muzyka w Polskim Domu” oraz „W poszukiwaniu etiopskiego Boga”,
- pokaz karmienia ryb akwariowych, w tym mięsożernych piranii,
- „Fotografie ziemiańskie” - plansza do wykonywania zdjęć w dawnych strojach ziemiańskich oraz dwa komplety strojów ziemiańskich.
Opłata za wstęp – 1 zł/os.