102 2349W dniu 7 maja br. odbyło się „Spotkanie z przyrodą, historią i sztuką – dzień otwarty w Muzeum Przyrody w Drozdowie” w ramach organizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju akcji promocyjnej: „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”. Na tę okazję drozdowska placówka przygotowała szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Były to m.in. spacer szlakiem miejsc pamięci II wojny światowej, zwiedzanie Muzeum połączone z zajęciami z mikroskopami i pokazem karmienia ryb. Wśród wydarzeń znalazły się także zajęcia z rzeźby, których przygotowaniem zajął się Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. Zadanie zrealizowano we współpracy z Wydziałem Promocji, Rozwoju i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łomży. Uczestników spotkania tj. gimnazjalistów z Miastkowa, Przytuł i Śniadowa oraz ich opiekunów  przywitali Wicestarosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie Anna Archacka oraz Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Spraw Społecznych Starostwa Łomżyńskiego Edyta Zawojska. Uczniowie tego dnia korzystali z przygotowanej oferty edukacyjnej. Kilkugodzinny piknik zakończył się wspólnym grilem w parku muzealnym oraz wręczeniem nagród uczestnikom konkursu plastycznego.

• 102_2349
  • 102_2356