IMG 4794Muzeum Przyrody w Drozdowie, czyli historyczny dwór Lutosławskich ciągle odwiedzają potomkowie ziemiańskiego rodu z Drozdowa, udając się tym samym do kolebki własnej rodziny i miejsca życia swoich przodków. Drzewo genealogiczne Lutosławskich jest bardzo obszerne i obejmuje wiele pokoleń łącznie z potomkami żyjącymi obecnie, w kraju i za granicą. Drozdowska placówka stara się nieodmiennie od wielu lat utrzymywać kontakty z potomkami tej zasłużonej dla kraju rodziny, a także zbierać wspomnienia i relacje dotyczące przeszłości.

W sierpniu br. Drozdowo odwiedziła mieszkająca obecnie w Madrycie Joanna Marcinek-Kujawińska, w prostej linii pra-pra-wnuczka słynnej poetki i pisarki Sofii Casanova Lutosławskiej, żony filozofa-mesjanisty profesora Wincentego Lutosławskiego. Towarzyszyli jej mąż – Jamie Fernando Guillen Agero oraz synowie Fernando Guillen Kujawiński oraz Jamie Guillen Kujawiński. Polsko-hiszpańska rodzina zwiedziła drozdowskie muzeum i przy wspólnych rozmowach z pracownikami dzieliła się informacjami na temat losów swoich przodków.