• Orsolya Haarberg (Norwegia/Węgry) - ZaśnieżoneW dniu 24.04.2011 r. w Muzeum Przyrody w Drozdowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii dzikiej przyrody. Wystawa obejmuje zwycięskie prace z konkursów fotograficznych Wildlife Photographer of the Year, z lat 2002 – 2010, organizowanych przez BBC Wildlife Magazine oraz Natural History Museum w Londynie.
Konkurs odbywa się rokrocznie od 1964 r. i w miarę swojego rozwoju stał się najbardziej cenionym i największym w świecie przedsięwzięciem z zakresu fotografii dzikiej przyrody. Każdorazowo jego efektem jest wystawa, pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach i dziewiąty rok z rzędu w Polsce.

Na wersję wystawy, prezentowaną w Muzeum Przyrody w Drozdowie składa się 70 wybranych zdjęć z 9 ostatnich edycji, nagrodzonych i wyróżnionych w kilkunastu kategoriach, autorstwa 68 fotografów z 22 krajów, w tym 2 zdjęcia z Polski. Zwycięskie prace wyselekcjonowano spośród 20 - 43 tys. fotogramów, nadsyłanych rokrocznie w latach 2002 - 2010. Na uroczystym otwarciu wystawy gościliśmy Pana Jerzego Zegarlińskiego - właściciela Agencji Zegart zajmującej się organizacją wystawy w Polsce. Wygłosił on krótką prelekcję, w której omówił specyfikę wystawy, jej cele, tematykę, znaczenie oraz przesłanie jakie niesie. Pan Jerzy Zegarliński również bardzo chętnie odpowiadał na pytania gości, mówiąc m. in. o historii powstania niektórych zdjęć. Otwarcie wystawy spotkało się z dużym zainteresowaniem.

• Wystawa jest czynna dla zwiedzających w dniach: 24.03. – 28.04.2011 ZAPRASZAMY!

Patronat Honorowy nad wystawą objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska.

Partnerem wystawy w Polsce jest Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie.

Organizatorem wystawy w Polsce jest Agencja Zegart - Jerzy Zegarliński, ul. Zajęcza 8/23, 85-809 Bydgoszcz, tel. 52/3719572, kom. 502600723, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

100_10 100_20 100_30 100_50 100_60 100_40

Bence Máté Węgry Mrówcze cuda Jean-Michel Lenoir Francja Jelenie i niebieska mgiełka Morkel Erasmus	RPA	Ocalała na pustyni

Konkurs i wystawa Wildlife Photograhper of the Year są organizowane przez BBC Widlife Magazine i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

photograhper_loga