Wydarzenia w Muzeum Przyrody w Drozdowie - grafika

03.V.2012 godz. 17:00 Koncert Muzyki Polskiej z okazji 221. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W programie utwory: Witolda Lutosławskiego, Grażyny Bacewicz, Karola Szymanowskiego, Henryka Wieniawskiego.

Wykonanie: Katarzyna Bąkowska – skrzypce,

Franciszek Jasionowski – fortepian,

oraz skrzypaczki: Zofia Bizacka, Ewa Czeluśniak,

Ewa Pomianowska, Natalia Zadrożna.

Koncert uświetni występ aktorski Piotra Rzymyszkiewicza.

Patroni medialni: „Głos Katolicki”, „Kontakty”, portal SuperŁomża.pl, Radio ESKA Łomża.

08.V.2012 godz. 13:00 Uroczyste otwarcie wystawy czasowej „Niespodzianki dla odkrywców

Wystawa autorstwa kustosz Muzeum Przyrody w Drozdowie Teresy Grużewskiej pozwala odkryć piękno otaczającej nas przyrody. By je dostrzec należy spojrzeć w obiektyw mikroskopu. W tej perspektywie nawet pospolite gatunki roślin okażą się swoistymi arcydziełami. Wystawa ma charakter interaktywny, obejmuje pracę z mikroskopami. Prezentowane są na niej również zdjęcia i naturalne okazy oglądanych pod mikroskopem roślin  i zwierząt.

19.V.2012 od godz. 11:00 Finał konkursu wiedzy historycznej

W hołdzie pamięci ks. Kazimierza Lutosławskiego”

W programie: uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród, gry i zabawy harcerskie, koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie oraz ognisko harcerskie.

25.V.2012 godz. 17:00  Promocja tomu poezji Henryka Gały "Gdzie rzeka zawiła"

Promocja tomu wierszy autorstwa poety Henryka Gały zawierającego utwory inspirowane przyrodą, historią i ludźmi z Doliny Narwii.

"W pięknych, refleksyjnych, bogatych w poetyckie metafory i filozoficzne podteksty, wierszach odbija się nie tylko współczesny krajobraz okolic Łomży, ale również zaklęta w jego rzekach, drzewach i kamieniach tajemnicza i metafizyczna pamięć o przeszłości. I dlatego przesłanie poezji Gały, pozornie skupionej na tym małym obszarze Polski, w istocie ma charakter uniwersalny..."

prof. Halina Janaszek-Ivanickowa

27.V.2012 od godz. 18:00 Noc Muzeów – wieczorne spotkanie z przyrodą, historią i kulturą w Muzeum Przyrody

w Drozdowie

W ramach tego wydarzenia w naszej placówce odbędą się:

- plenerowy koncert muzyki popularnej w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie,

- wieczorny maraton filmów przyrodniczych,

- zajęcia obejmujące pracę z mikroskopami i zwiedzanie wystawy „Niespodzianki dla odkrywców”,

- prezentacja wydawnictw książkowych Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Na uczestników czekają także inne atrakcje takie jak: możliwość bezpłatnego zwiedzania wystaw muzealnych oraz zobaczenia zbiorów przyrodniczych i historycznych, które na co dzień nie są prezentowane.