171204090609Na zaproszenie Wicestarosty Lecha Marka Szabłowskiego w Muzeum Przyrody w Drozdowie odbyło się spotkanie z Piotrem Domalewskim, który odwiedził Łomżę w związku z premierą swojego filmu „Cicha Noc”. Spotkanie odbyło się w kameralnym gronie z udziałem m.in. Wicestarosty Lecha Marka Szabłowskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Jarosława Kuleszy, Anny Archackiej Dyrektora Muzeum Przyrody w Drozdowie oraz Jarosława Cholewickiego Dyrektora ROK w Łomży.

Piotr Domalewski to zdobywca Złotych Lwów za film „Cicha noc” na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, najcenniejszej z nagród w branży filmowej.

Film Piotra Domalewskiego „Cicha noc” opowiada o pełnej napięć wigilijnej nocy. W „Cichej nocy” Piotr Domalewski  w sposób  mistrzowski analizuje relacje międzyludzkie,  skomplikowane więzi rodzinne, budując emocjonalne napięcia. Interesujące są  zabawne  i  pobudzające  do refleksji dialogi.

„Cicha noc” otrzymała równocześnie szereg nagród pozaregulaminowych:

- Nagrodę Dziennikarzy akredytowanych przy Festiwalu;

- Don Kichota – nagrodę Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych;

- Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych;

- Nagrodę Jury Młodych dla Najlepszego Filmu Konkursu Głównego;

- Kryształową Gwiazdę ELLE.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Głównym tematem rozmów były oczywiście kulisy powstania filmu „Cicha Noc”. Film trafił do kin 24 listopada br. – obejrzało go już ponad 100 tys. widzów.

Powiat z dumą wspiera osoby młode i utalentowane. W latach 2012 – 2014 dofinansował 2 krótkometrażowe etiudy w reżyserii Piotra Domalewskiego. Pierwszy z filmów „Obcy” był kręcony w miejscowościach na terenie powiatu łomżyńskiego (Kramkowo, Wierciszewo, Wiktorzyn, Żelechy). Jest on zdobywcą wielu nagród m.in. nagroda za scenariusz w kategorii studentów i absolwentów szkół filmowych na Festiwalu Młodego Kina "Piękni Dwudziestoletni", Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Filmów Niezależnych w Koninie czy Grand Prix na Międzynarodowym Forum Niezależnych Filmów Fabularnych im. Jana Machulskiego "Cinemaforum" w Warszawie. Drugi film pn. "Jedyne wyjście" także zostal zauważony w świecie filmowym. W 2015 roku zdobył on nagrodę publiczności na International Student Film Festival Flicks w Groningen oraz w 2016 Wyróżnienie na Leiden International short Film Experience.

• 171204090609
  • 171204090704