IMG 5890W dniu 18 listopada w Muzeum Przyrody w Drozdowie odbyły się warsztaty historyczne przygotowane i poprowadzone przez muzealników Marcina Rydzewskiego oraz Tomasza Szymańskiego. Program zajęć obejmował prezentacje i konkursy upamiętniające wybitne postaci z rodziny Lutosławskich oraz Romana Dmowskiego. Zajęcia prowadzono w blokach tematycznych: Sprawa braci Lutosławskich, ks. Kazimierz Lutosławski twórca krzyża harcerskiego, droga do niepodległości oraz związki Romana Dmowskiego z Rodziną Lutosławskich oraz Drozdowem. Uczestnikami spotkania byli uczniowie szkół w Drozdowie i Rakowie oraz zainteresowane tematyką osoby z Łomży.

IMG 5886

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu „FESTIWAL NIEPODLEGŁĄ MALOWANY” przy dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”. Realizatorką projektu była Fundacja „Sztuk i Dialogu” z siedzibą w Jedwabnem.