001Jak co roku w Noc Muzeów, czyli wydarzenie o zasięgu międzynarodowym, można by rzec – święto muzealnictwa w Polsce i na świecie, Muzeum Przyrody w Drozdowie do późnych godzin nocnych gościło zwiedzających z regionu i innych stron Polski: rodziny, grupy oraz pojedyncze osoby. Łącznie około 600 osób. Muzeum odwiedziła m.in. wycieczka członków Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego wraz z prezesem Marcinem Schirmerem. Było to liczne grono potomków ważnych rodów ziemiańskich z naszego kraju.

Oglądano ekspozycje, korzystano z atrakcji w parku muzealnym (ścieżka edukacyjna „Ostoja drozdowska” i „Ogród ziołowy”) oraz skorzystano ze specjalnie przygotowanej oferty. Obejmowała ona spotkanie z fotografem Zbigniewem Ciborowskim zatytułowane „Paryskie wędrówki”. Był to pokaz filmu oraz opowieść o fascynacji i licznych podróżach po stolicy Francji, jej zabytkach, ulicach, pasażach i urokliwych miejscach.

Prezentowane były filmy dotyczące podwodnego świata rzek polskich, a także film „Pamięć jest kluczem” powstały w ramach projektu „Muzeum utracone” dotyczący polskiego dziedzictwa kulturowego. Wielką popularnością cieszył się pokaz karmienia piranii – niecodzienna okazja do zobaczenia pożerania mięsa przez te groźne, drapieżne ryby.