IMG 7595Wykonawczyniami koncertu zorganizowanego w Muzeum przez Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży był duet Voci di luna. Włoszki - flecistka Francesca Salvemini i pianistka Silvana Libardo rozpoczęły występ utworami z klasyki: „Pawany na śmierć infantki” Maurice'a Ravela oraz „Fantazji węgierskiej op. 26” Alberta Franza Dopplera. W dalszej części królowała muzyka z filmów - znanych i niejednokrotnie nagradzanych Oskarami.

W części „filmowej” artystki wykonały utwory słynnych kompozytorów, m. in. G. Gershwina, N. Roty, J. Williamsa, E. Morricone, M. Jarre'a . Rozbrzmiały melodie z „Przeminęło z wiatrem”, „Doktor Żywago”, „Amerykanin w Paryżu”, „Lista Schindlera” „Amarcord”, „La dolce vita” i „Osiem i pół”. Niespodzianką była „Orientalna melodia” – kompozycja Antonio Salveminiego, która dopełniła rodzinny koncert w salonie. Rodzinny, bo jak się okazało, Francesca i Antonio Salvemini są dziećmi Silvany Libardo.

Koncert zakończyły bisy słynnych włoskich kompozytorów - „Once Upon A Time In The West” Ennio Morricone oraz „Życie jest piękne” Nicoli Piovaniego.