wystawaPtasznik czy tarantula?
Czy w Polsce żyją niebezpieczne dla ludzi pająki?
Czy pająki są pożyteczne?

Odpowiedzi na te i inne pytania udzielili podczas otwarcia wystawy
"Pająki ptaszniki i skorpiony ":

Andrzej Piróg – autor wystawy, współtwórca i administrator największego w Polsce serwisu o pająkach –  www.arachnea.org . Inicjator akcji „Mecenat” oraz kampanii „Pająk- cichy przyjaciel”. Znany widzom telewizji jako znawca pająków z programu „Kawa czy herbata” oraz „Pytanie na śniadanie”.

Dr Janusz Kupryjanowicz z Uniwersytetu w Białymstoku – członek Sekcji Arachnologicznej Polskiego Towarzystwa Zoologicznego, w programie telewizyjnym „Dzika Polska” opowiadający „O pająkach bez jadu”.

Przebieg otwarcia wystawy zarejestrowało Radio Nadzieja – zachęcamy do wysłuchania reportażu.

Reportaż do pobrania

Wystawę -  19 żywych okazów pająków ptaszników i 4 okazy skorpionów,  można  oglądać w Muzeum do 31 kwietnia 2010 r.  Zachęcamy również do udziału w atrakcyjnych spotkaniach ze znawcami świata pająków; organizujemy je po wcześniejszych uzgodnieniach dla grup do 50 osób.  Chętnych do udziału w sesji fotograficznej z Emilką (najłagodniejszym z naszych ptaszników) zapraszamy do Muzeum w dniach 12 i 30 kwietnia. Będziemy wtedy ponownie gościć w Muzeum autora wystawy – Andrzeja Piroga; tylko w jego obecności fotografowanie jest możliwe.

Zapraszamy

Wystawa zrealizowana przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego