lutoslawscy

ISBN 978-83-947714-9-2

oprawa twarda

Cena: 34 zł

Danuta i Aleksander Wroniszewscy to dziennikarze m. in. łomżyńskich „Kontaktów” i warszawskiego „Prawo i Życie”. Pisywali również w innych pismach regionalnych i ogólnopolskich, zdobywając wiele dziennikarskich laurów. Ich książka „Koniec świata Lutosławskich” to opowieść o barwnych i dramatycznych losach ziemiańskiego rodu, którego korzenie i historia przez kilka wieków związane były z podłomżyńskim majątkiem Drozdowo. Chociaż nigdy żaden z Lutosławskich nie piastował szczególnie eksponowanych stanowisk i godności państwowych, jednak ich nazwisko nierozłącznie kojarzyło się z najważniejszymi, przełomowymi momentami najnowszej historii Polski; współtworzyli ją i ponosili dla niej ofiary, również te najwyższe. Stanowili przy tym niesłychanie różnorodną i nietuzinkową mozaikę osobowości.

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego J. Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego

lutoslawski