logo wekkend seniora 2023

Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie zaprasza na „Weekend seniora z kulturą”. Kolejna edycja akcji odbędzie się 29.09 - 1.10.2023 r. W tych dniach seniorzy będą mogli za symboliczną opłatą 3 zł zwiedzić wystawy Muzeum.

„Weekend seniora z kulturą” odbędzie się w całej Polsce po raz dziesiąty. Jest akcją zainicjowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem programu jest niwelowanie kompetencyjnych i finansowych barier w dostępie do kultury, szczególnie dla grup z różnych względów narażonych na wykluczenie. Kampania ma zachęcić osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.