10W niedzielę 29 czerwca 2014 roku, uroczystym koncertem inauguracyjnym otwarty został XXI Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Ceremonii otwarcia dokonali: Dyrektor Artystyczny Festiwalu Jacek Szymański oraz Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski.

Wykonawcami koncertu byli:

Anna Sawicka (koncertmistrz Opery Bałtyckiej w Gdańsku, pedagog) - wiolonczela,

Elżbieta Rosińska (profesor Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku) – akordeon,

Maciej Gański (pianista młodego pokolenia występujący z wieloma orkiestrami krajowymi i zagranicznymi, pedagog) – fortepian.

W repertuarze znalazły się między innymi utwory F. Chopina i R. Schumanna w transkrypcjach F. Liszta – np. pieśń „Wiosna”, M. Seibera - Introdukcja Allegro, K. Olczaka – Sonatina nr 1, M. Weinberga – Preludium nr 21 czy N. J. Zivkovica – Macedonia.

Przez najbliższe dni, do 6 lipca br., odbywać się będą kolejne przewidziane w ramach Festiwalu wydarzenia: liczne koncerty instrumentalno-wokalne, recitale organowe, a także opera Gaetano Donizettiego „Don Pasquale”. Festiwal zakończy „Wielka Gala w Pałacu”, czyli plenerowy koncert w parku Muzeum Przyrody w Drozdowie, w niedzielę 6 lipca o godzinie 17:00.