Dmowski okladka1Muzeum Przyrody w Drozdowie zaprasza na spotkanie autorskie z Janem Engelgardem poświęcone albumowi "Roman Dmowski (1864-1939)" dnia 6 grudnia 2014 r. o godz. 12.00 do siedziby Muzeum Przyrody w Drozdowie.
Po spotkaniu odbędzie się koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Łomży. Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja sztandaru Stronnictwa Narodowego Powiatu Łomżyńskiego z 1937 r. ze zbiorów Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Jan Engelgard: historyk, kierownik Działu Historii Muzeum Niepodległości w Warszawie, redaktor naczelny tygodnika "Myśl Polska", autor licznych artykułów i publikacji dotyczących historii Narodowej Demokracji, a w szczególności postaci Romana Dmowskiego.