Plan na rzecz dostępności Muzeum Przyrody – Dworu Lutosławskich w Drozdowie

1/ Zapewnienie pełnej dostępności architektonicznej

Zapewnienie pełnej dostępności architektonicznej dokona się w przyszłości wraz ze stopniową realizacją kompleksowego remontu placówki i jej przeobrażeniem z dotychczasowego Muzeum Przyrody – Dworu Lutosławskich w Drozdowie na Muzeum Rodziny Lutosławskich i Romana Dmowskiego – Ośrodek Historyczno-Przyrodniczy w Drozdowie. Zabytkowy Dwór Lutosławskich będzie przeznaczony wyłącznie na nowe wystawy historyczne, a w istniejącym budynku Ośrodka Edukacji Ekologicznej połączonym z dobudowanym do niego nowym 3-kondygnacyjnym pawilonie znajdą się nowe wystawy przyrodnicze.

Kompleksowa, pełna dokumentacja techniczna i projektowa przedsięwzięcia jest opracowywana z myślą o zapewnieniu pełnej dostępności architektonicznej.

Do czasu zakończenia prac części budynków będą czasowo wyłączane z dotychczasowej działalności.

Po przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia muzeum będzie spełniało wszystkie wymogi dostępności architektonicznej wskazane przez Ustawodawcę.

2/ Zapewnienie pełnej dostępności serwisu internetowego

Wskazane w punkcie 1 prace remontowo-budowlane spowodują gruntowną zmianę funkcjonowania instytucji, co będzie się wiązało z koniecznością gruntownego przeformatowania i modernizacji strony internetowej według nowego profilu działalności. Wówczas wykonane zostaną wszelkie konieczne prace w kierunku dostosowania strony do wymagań dostępności serwisu internetowego według wytycznych Ustawodawcy.

Data sporządzenia planu: 08.09.2021

Plan sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Aktualizacja: 21.11.2023 r.