etiopia plakat03

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Łukasza Pieńkowskiego „W poszukiwaniu etiopskiego Boga" oraz prelekcję Włodzimierza Musiała "Świat kobiety w Indiach – bogactwo tradycji i obrzędów”, które odbędą się 17 kwietnia  2015 roku, o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Łukasz Pieńkowski - fotograf, podróżnik, przedsiębiorca.  Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie oraz Uniwersytetu  Ekonomicznego w Krakowie. Współpracował m. in. z „Polityką”, „Tygodnikiem Powszechnym”, „Dziennikiem Polskim” i Polską Agencją Fotografów FORUM..  Laureat I nagrody w kategorii „Bóg” w konkursie FRAME 010 - Leica Gallery w Pradze. Uczestnik wystaw grupowych m. in. w Łodzi, Pradze, Warszawie, Krakowie. Podróżuje po krajach Dalekiego Wschodu, Afryce, Ameryce Północnej i Europie. Interesuje się duchowością różnych kultur.

Prezentowany cykl zdjęć powstał w 2012 roku w czasie podróży po północnej Etiopii. Przedstawia duchową stronę  kultury tego kraju, opartą na powstałym w IV w. n. e. Ortodoksyjnym Kościele Tewahado, kulturze starożytnego Królestwa Axum oraz wierzeniach i obrzędach plemiennych.

etiopia plakat01 etiopia plakat02 etiopia plakat04 etiopia plakat05

Włodzimierz Musiał – podróżnik, fotograf i pilot egzotycznych wypraw. Odwiedził ponad 50 krajów pozaeuropejskich, głównie azjatyckich. Najchętniej wraca do Indii, a propagowaniu indyjskiej kultury w Polsce poświęca swój czas między kolejnymi wyjazdami.
W bardzo interesujący sposób przedstawia ten odmienny dla nas kraj, odkrywa świat Indii - z żywą, rozwijającą się cywilizacją,  zachowującą jednocześnie  tradycje sprzed wieków.

Temat poświęcony indyjskiej kobiecie – jej codziennemu życiu i pozycji w społeczeństwie to kolejny rozdział niezwykłości, tradycji i fenomenu dziedzictwa kulturowego Indii.

Henna india257 1