W sobotnie popołudnie 25 czerwca 2016 roku w drozdowskim Muzeum odbył się wernisaż wystawy prac Jacka Zacharzewskiego - rzeźbiarza, Drozdowianina, od przeszło 30 lat prowadzącego własną pracownię rzeźbiarską. Jego twórczość jest unikatowa, wykonywana z drewna szlachetnego: czarnego dębu, orzecha włoskiego, jałowca, rzadziej również z drewna egzotycznego (heban afrykański). Niezaprzeczalnie królują jednak prace z wyjątkowego czarnego dębu pozyskanego z dna rzek Wisły i Narwi. Drewno dębów przebywało w ziemi lub pod wodą od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy lat. Jak sam tytuł wskazuje, wystawa obejmuje także sztukę użytkową, zatem obok płaskorzeźb możemy na niej znaleźć także formy przestrzenne, zegary, lampy, artystycznie zdobione lustra czy biżuterię z czarnego dębu.
Jaka tematyka przyświeca twórczości rzeźbiarskiej Jacka Zacharzewskiego? Przede wszystkim jest to metafizyka, zagadnienie ludzkiego bytu, chęć pokazania ulotności życia, samotności, niepokojów i tajemnic ludzkiej duszy, dążenia do poszukiwania sensu w świecie.
Podczas wernisażu, na który przybyli mieszkańcy Drozdowa i okolic oraz goście z innych stron kraju, autor opowiedział o swoich fascynacjach oraz powstaniu prezentowanej ekspozycji. Uczestnicy wydarzenia mogli porozmawiać z twórcą, zadać pytania oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami.
Wystawa „Sztuka i rzemiosło” Jacka Zacharzewskiego będzie prezentowana do końca sierpnia 2016 roku.