Drozdowskie akwaria w Warszawie

Muzeum Przyrody w Drozdowie w dniach 12-27 lutego br. uczestniczyło w 31. edycji Wystawy Akwarystycznej, organizowanej przez Pałac Młodzieży oraz Warszawski Związek Akwarystów. Impreza ta odbyła się w Ogrodzie Zimowym Pałacu Kultury i Nauki.

Podczas trwania wystawy zwiedzający mogli podziwiać wiele gatunków ryb słodkowodnych z niemalże wszystkich zakątków świata. Można też było obejrzeć akwaria morskie. Dodatkową atrakcją wystawy były prelekcje multimedialne oraz pokazy zakładania akwarium.

Drozdowskie Muzeum zaprezentowało akwarium przedstawiające biotop narwiański - ryby z Dorzecza Narwi tj. cierniki, słonecznice, ślizy, piskorze oraz eksponaty zwierzęce pochodzące ze zbiorów Muzeum tj mroczka późnego, wiewiórkę, gila, kraskę, dudka.

Wyeksponowane na wystawie akwarium oraz zwierzęta ukazywały bogactwo flory i fauny Ziemi Łomżyńskiej. Muzeum zachęcało mieszkańców Mazowsza do zwiedzania tych terenów, jak i samej placówki. Zwiedzający mogli nabyć materiały opisujące Muzeum Przyrody w Drozdowie. Największym zainteresowaniem wśród oferty wydawniczej cieszył się przewodnik po wystawie akwarystycznej „Podwodny Świat Pięciu Kontynentów”.

Drozdowskie akwaria w Warszawie Drozdowskie akwaria w Warszawie Drozdowskie akwaria w Warszawie Drozdowskie akwaria w Warszawie