MKDNiS logo Czarne 1

Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Drozdowo, dwór Lutosławskich, Muzeum Przyrody
(XIX w.): wymiana pokrycia dachowego wraz z rynnami,
wymiana świetlika oraz renowacja kominów w części willowej
muzeum dofinansowano ze środków
Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

muzyczne dni Drozdowo-Łomża

Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża zyskał miano jednego z najważniejszych wydarzeń artystycznych Podlasia, wpisując się pięknie w kulturalny pejzaż. Blisko trzygodzinna Wielka Gala w malowniczej scenerii Muzeum Przyrody w Drozdowie zakończyła XVII edycję Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża.

W festiwalowej Gali wzięli udział najwięksi polscy artyści – soliści, wokaliści i instrumentaliści występujący na scenach Polski i zagranicy m.in. Joanna Cortes, Katarzyna Rzymska, Magdalena Witczak, Monika Fedyk-Klimaszewska, Rafał Songan, Grzegorz Piotr Kołodziej, Łukasz Wroński, Jacek Szymański, Dariusz Wójcik, a także dwoje solistów z Korei: Choi Sung Uk i Song Ye Young.

W Drozdowie, w miejscu o tradycjach muzycznych obchodził Jubileusz 25-lecia pracy artystycznej Dariusz Wójcik. – Dyrektor Teatru Otwartego w Gdańsku. Jubilat otrzymał przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę zasłużony kulturze polskiej, którą pod nieobecność ministra wręczył poseł Józef Klim.

Gratulacje Jubilatowi złożyli również
Poseł Ziemi Łomżyńskiej - Lech Kołakowski oraz Jacek Piorunek - Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Krzysztof Kozicki – Starosta Łomżyński
przekazał Dariuszowi Wójcikowi uznania za wzbogacanie polskiej kultury kreacjami muzycznymi, które zostaną głęboko w pamięci.

Podziękował za współorganizację kolejnych edycji Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża i udział w wielu festiwalowych koncertach, co miało niewątpliwy wpływ na artystyczny kształt i wysoką rangę Festiwalu. Starosta - Krzysztof Kozicki przekazał Jubilatowi obraz cenionego artysty plastyka - Pani Teresy Adamowskiej.


Słowa najwyższego uznania i podziękowania otrzymali również nieoceniony dyrektor artystyczny, reżyser i wykonawca
Pan Jacek Szymański za popularyzację muzyki i promocję Łomży i Podlasia - promocję w mistrzowskim wykonaniu, a także wszyscy artyści, którzy zachwycili nas swoim kunsztem i artystyczną wirtuozerią.

Podziękowania skierowano również do  Pani Anny Archackiej – Dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie i głównego organizatora Pana Jarosława Cholewickiego – Dyrektora ROK-u, a także współorganiztorom i życzliwym festiwalowi sponsorom i mediom.


Tegoroczny Festiwal dostarczył swojej publiczności szeroki „wachlarz” doznań artystycznych. prezentując mistrzów i arcydzieła muzyki instrumentalnej i instrumentalno-wokalnej, potwierdzając iż Muzyczne Dni to wyjątkowa impreza kulturalna, o niepowtarzalnym klimacie, prezentująca sztukę najwyższego formatu.

Wielka Gala w Muzeum Przyrody w Drozdowie Wielka Gala w Muzeum Przyrody w Drozdowie Wielka Gala w Muzeum Przyrody w Drozdowie Wielka Gala w Muzeum Przyrody w Drozdowie Wielka Gala w Muzeum Przyrody w Drozdowie Wielka Gala w Muzeum Przyrody w Drozdowie Wielka Gala w Muzeum Przyrody w Drozdowie Wielka Gala w Muzeum Przyrody w Drozdowie Wielka Gala w Muzeum Przyrody w Drozdowie Wielka Gala w Muzeum Przyrody w Drozdowie Wielka Gala w Muzeum Przyrody w Drozdowie


 

Additional information