MKDNiS logo Czarne 1

Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Drozdowo, dwór Lutosławskich, Muzeum Przyrody
(XIX w.): wymiana pokrycia dachowego wraz z rynnami,
wymiana świetlika oraz renowacja kominów w części willowej
muzeum dofinansowano ze środków
Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

6zlot
16 kwietnia 2011 roku w sobotę, w dzień przed Niedzielą Palmową po raz szósty odbył się Zlot w Muzeum Przyrody w Drozdowie. W tym roku gościliśmy 140 uczestników, a dokładniej: 3 Drużyna Harcerska im. Szarych Szeregów z Czyżewa, 4 Zambrowska Gromada Zuchowa "Leśne Skrzaty", 4 Łomżyńska Drużyna Harcerska "Panteon", 5 Gromada Zuchowa "Srebrne Lwiątka" z Szczuczyna, 6 Drużyna Harcerzy Starszych im. Sybiraków z Czyżewa, 10 Łomżyńska Gromada Zuchowa "Bractwo Tęczy" 13 Łomżyńska Drużyna Harcerska "Agada" im. Teodora Kleidiensta-Klonowskiego, 44 Zambrowska Drużyna Harcerska "Oaza Spokoju" 67 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku im. Janusza Kaczorka z Długoborza, Drużyna Harcerska na próbie z Srebnej.
Zlot rozpoczął się apelem o godz.10.00. Następnie drużyny, zostały podzielone na grupy, dla których przygotowano sporo atrakcji. Każdy uczestnik zlotu, mógł: pomalować farbami na szkle, porzeźbić na glinie, zwiedzić muzeum, zwiedzić ciekawą ścieżkę przyrodniczą, zwiedzić park krajobrazowy, gdzie można było dotknąć prawdziwą żabkę. Jednak najważniejszym punktem programu było robienie kurpiowskich palemek razem z naszą kochaną druhną Jadzią z Wąsosza, również przy pomocy jej córki Marii Jaworowskiej. Żadna drużyna nie mogła przepuścić tej okazji. Druhna, mimo już podeszłego wieku, z chęcią opowiadała o tradycjach wielkanocnych i prezentowała swoje pracę. Są naprawdę bardzo piękne!
Na zlocie również można było się posilić kiełbaskami z kominka w towarzystwie miłych rozmów i dźwięku gitary druha Janka.
Ten dzień okazał się bardzo ważny dla druha Marka Tymińskiego, który złożył wniosek w komendzie hufca o otwarcie próby swojej drużyny w Srebnej. Właśnie 16 kwietnia 2011 roku, dh Marek wypowiedział bardzo bardzo ważne słowa dla nas wszystkich, a mianowicie : "Mam szczerą wolę (...)" Tak, właśnie złożył Przyrzeczenie Harcerskie. Gratulujemy ! Ten dzień również okazał się bardzo ważny dla sam. Natalii Kłosińskiej, która jest Drużynową 4 ŁDH " Panteon", a w harcerstwie jest już 7 lat. Natalia złożyła zobowiązanie instruktorskie. Z okazji tego święta dostała skromny upominek od drużyny i dh taty z Ostrołęki, który w tym czasie był z nami duchowo, niestety nie mógł przyjechać. Serdecznie gratulujemy dh Natalii ! ;)
Po wszystkich przewidzianych zajęciach każda drużyna otrzymała skromny, słodki, wielkanocny upominek i dyplom uczestnictwa. Każdy zuch i harcerz zabrał z sobą własnoręcznie zrobioną palmę i rysunek malowany farbami i wiele wiele miłych wspomnień. Mam nadzieję, że spotkamy się za rok w jeszcze większym składzie, już na VII Wiosennym Zlocie Drużyn Przed Niedzielą Palmową. ;)

dh Karolina Kurzątkowska

100_28211 100_28377 100_28444 J.Solinska.mini

Additional information