MKDNiS logo Czarne 1

Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Drozdowo, dwór Lutosławskich, Muzeum Przyrody
(XIX w.): wymiana pokrycia dachowego wraz z rynnami,
wymiana świetlika oraz renowacja kominów w części willowej
muzeum dofinansowano ze środków
Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

weekend seniora logo 1Muzeum Przyrody w Drozdowie zaprasza na weekend seniora z kulturą. Kolejna edycja akcji „60+kultura” odbędzie się 24-25 września br. (sobota-niedziela). W tych dniach seniorzy będą mogli za symboliczną opłatą 1 zł zwiedzić wystawy Muzeum.

KULTURA DOSTĘPNA DLA SENIORA stanowi kolejny element programu KULTURA DOSTĘPNA, realizowanego z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest niwelowanie kompetencyjnych i finansowych barier w dostępie do kultury, szczególnie dla grup z różnych względów (problemy zdrowotne, niskie dochody, wiek, miejsce zamieszkania) narażonych na wykluczenie. Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia - ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

W Muzeum zapraszamy seniorów do zwiedzania wystaw stałych, wystawy czasowej „Sztuka i rzemiosło” autorstwa Jacka Zacharzewskiego oraz ścieżki edukacyjnej „Ostoja drozdowska”. Ponadto zapraszamy na wykład Teresy Grużewskiej „O żywokoście i jego zaletach” (24 września o godz. 11.00) oraz zwiedzania wystawy akwarystycznej z pokazem karmienia ryb akwariowych (25 września o godz. 13.00).

Additional information