FlagaStarosta Łomżyński, Prezydent Łomży, Kierownik Warsztatów Technicznych Łomża 2. Regionalnej Bazy Logistycznej zapraszają na łomżyńskie obchody 98-ej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Harmonogram wydarzeń.

11 listopada 2016 roku

Godz. 10:00 SILNI PAMIĘCIĄ – SILNI JEDNOŚCIĄ uroczystość ku czci współtwórcy Niepodległego Państwa polskiego – Romana Dmowskiego w Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Godz. 11:00 składanie kwiatów w łomżyńskich Miejscach Pamięci Narodowej, zapalenie zniczy na grobie Leona Kaliwody i mogiłach żołnierskich

Godz. 11:45 zbiórka Pocztów Sztandarowych przed Łomżyńską Katedrą

Godz. 12:00 MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Tadeusza Bronakowskiego w Katedrze Łomżyńskiej. Po Mszy Świętej przemarsz ulicą Sadową, Polową, Sienkiewicza przed tablicę ku czci Leona Kaliwody, UROCZYSTA ODPRAWA POCZTÓW SZTANDAROWYCH.

Godz. 15:00 OJCZYZNO MA wspólne śpiewanie z Zespołem „Senior Vita” (Domek Pastora, ul. Krzywe Koło 1).

Godz. 17:00 ŚCIEŻKA OBOK DROGI wspomnienia Kazimiery Iłłakowiczówny o Marszałku Józefie Piłsudskim – czyta Beata Antoniuk, muzyka Bogdan Szczepański, scenografia Przemysław Karwowski, koncepcja Jarosław Antoniuk (Teatr Lalki i Aktora, Pl. Niepodległości 14).

Godz. 18:00 WIECZÓR PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ RODZINY LIPSKICH (Muzeum Przyrody w Drozdowie).

Wydarzenia towarzyszące:

4 listopada 2016 roku

Godz. 17:00 WIECZÓR TWÓRCZOŚCI ADAMA CHĘTNIKA. Słowo wstępne i narracja Jacek Chętnik, utwory Adama Chętnika w interpretacji Rafała Swaczyny. „Muzyka Poezji” – recital gitarowy Wojciecha Popielarza oraz solistów i kwartetu gitar klasycznych „Fresco” Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku (Muzeum Przyrody w Drozdowie).

9 listopada 2016 roku

Godz. 12:00 O WOLNĄ I NIEPODLEGŁĄ OJCZYZNĘ uroczystość w Szkole Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica (ul. Polna 40a)

Godz. 16:30 ŚLUBOWANIE UCZNIÓW PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 6 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI (ul. Bernatowicza 4)

Godz. 18:00 HISTORIA PISANA PIEŚNIĄ wieczornica patriotyczna z udziałem chóru „Szkolne Słowiki”, XIII Spotkanie Pokoleń w Szkole Podstawowej w Jeziorku, prowadzenie Beata Sejnowska – Runo.

10 listopada 2016 roku

Godz. 13:30 ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – PRZEŻYJ TO SAM. Uroczystość patrona w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5, ul. Przykoszarowa 22)

Godz. 18:30 UROCZYSTY KONCERT MUZYKI POLSKIEJ. Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent, Jakub Jakowicz – skrzypce. W programie: Moryto, S. Moniuszko, W. Kilar, G. Bacewicz, H. Wieniawski, K. Szymanowski, A. Zarzycki (Sala Widowiskowa przy Szkołach Katolickich, ul. Sadowa 12A).

12 listopada 2016 roku

Godz. 18:00 KONCERT GALOWY ŁOMŻYŃSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ (II Liceum Ogólnokształcące, Pl. Kościuszki 3).

15 listopada 2016 roku

Godz. 12:00 MSZA ŚWIĘTA W 100. ROCZNICĘ ŚMIERCI HENRYKA SIENKIEWICZA pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Janusza Stepnowskiego (Katedra Łomżyńska)

Godz. 13:00 X KONKURS POEZJI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „POLSKA TO MY” (III LO im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK, ul. Senatorska 13).