MKDNiS logo Czarne 1

Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Drozdowo, dwór Lutosławskich, Muzeum Przyrody
(XIX w.): wymiana pokrycia dachowego wraz z rynnami,
wymiana świetlika oraz renowacja kominów w części willowej
muzeum dofinansowano ze środków
Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

IMG 7610Członkowie Wszechnicy Łomżyńskiej Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych są częstymi uczestnikami imprez organizowanych przez Muzeum Przyrody w Drozdowie - pracownicy Muzeum natomiast, są jednymi z prelegentów na Wszechnicach TUL.

Najbardziej radosnym jednak wydarzeniem, na które czekają wszyscy cały rok wydaje się być Noworoczne Spotkanie Tulowskie, które już ósmy raz odbyło się w dworku Lutosławskich.

Te miłe i radosne spotkania tradycyjnie rozpoczyna prezes Łomżyńskiego Oddziału Regionalnego TUL – Gabriela Olszańska. Z wielkim urokiem wita wszystkich obecnych – gości i członków Wszechnicy Łomżyńskiej, wygłasza okolicznościowe przemówienia i składa życzenia noworoczne. Tradycyjnym, lubianym przez wszystkich, dopełnieniem życzeń jest artystyczny, indywidualny „liścik” z życzeniami, który otrzymuje na pamiątkę każdy z obecnych.

Po części oficjalnej rozpoczyna się wspólne śpiewanie kolęd z muzycznym akompaniamentem, degustacja wykwintnych potraw przygotowanych przez uczestników spotkania oraz część rozrywkowo-towarzyska. Nie brakuje śpiewów solowych, recytacji własnych utworów, popisów tanecznych. Radosna atmosfera jest udziałem wszystkich uczestników spotkania – to oni ją budują swoją mądrością, radością i chęcią wspólnej zabawy.

Do siego roku!

  • IMG_7575
  • IMG_7584
  • IMG_7610
  • IMG_7621
  • IMG_7632
  • IMG_7637

 

 

Additional information