MKDNiS logo Czarne 1

Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Drozdowo, dwór Lutosławskich, Muzeum Przyrody
(XIX w.): wymiana pokrycia dachowego wraz z rynnami,
wymiana świetlika oraz renowacja kominów w części willowej
muzeum dofinansowano ze środków
Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

polish contemporary cover01Album „Błażewicz, Łukaszewski, Czarnecki – Polskie koncerty współczesne” w wykonaniu Marcina Dylli, Pawła Gusnara, Jakuba Jakowicza, Tomasza Strahla i Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży został nagrodzony Fryderykiem 2019 w kategorii „Album Roku. Muzyka Symfoniczna i Koncertująca”.

Już pięć nominacji Filharmonii do Fryderyka w latach ubiegłych było dużym sukcesem. Tegoroczna statuetka natomiast jest wyróżnieniem wyjątkowym nie tylko w historii Filharmonii ale i miasta Łomża. Fryderyk bowiem, to najbardziej prestiżowa nagroda muzyczna w Polsce. Fryderyki 2019 w dziedzinie muzyki poważnej zostały rozdane w ośmiu kategoriach, wręczono dwa Złote Fryderyki za całokształt twórczości, a rywalizowały do nagrody takie instytucje jak Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach czy Orkiestra Filharmonii Narodowej.

Z przyjemnością gratulujemy wybitnym solistom oraz naszym wyjątkowym łomżyńskim filharmonikom, na czele z Janem Miłoszem Zarzyckim, dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii.

Additional information