Oblawa augustowska grafikaSerdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w otwarciu wystawy "Obława Augustowska – lipiec 1945", które odbędzie się 25 października 2014 r. w siedzibie Muzeum Przyrody w Drozdowie. Wystawa przygotowana przez Oddział IPN w Białymstoku ilustruje kulisy operacji mającej na celu zlikwidowanie polskiego podziemia niepodległościowego na Suwalszczyźnie przez władze sowieckie w lipcu 1945 r. Na planszach wystawowych oprócz zdjęć ofiar, miejsc i dokumentów zaprezentowano również fotografie przedstawiające funkcjonariuszy służb zaangażowanych w operację.

Po otwarciu wystawy zapraszamy na koncert w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku. Zaprezentowane zostaną utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Fryderyka Chopina, Johannesa Brahmsa i Ignacego Jana Paderewskiego.

Imprezę zaplanowano na godzinę 14.00. Wstęp wolny.