IMG 5822Muzyka w wykonaniu solistów i kameralistów – uczestników XI Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych rozbrzmiała w Muzeum popołudniem 23 sierpnia 2016 r. Warsztaty organizowane są w Łomży od pięciu lat, a wyjazd i koncert w Drozdowie stał się już stałym punktem ich programu. Koncertowanie w dworze Lutosławskich, gdzie przebywał w dzieciństwie słynny kompozytor Witold Lutosławski, ma dla goszczących muzyków wyjątkowy urok. Podkreślali to prowadzący koncert: prof. Dorota Sroczyńska, inicjatorka i dyrektor artystyczny Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych oraz Mirosław Korona, dyrektor PSM w Łomży.

W tym roku opiekunami osób koncertujących byli: Monika Zarzycka, Wiktor Gribowskij, Piotr Staniszewski – skrzypce; Dorota Sroczyńska i Błażej Sroczyński – altówka, Magdalena Rostworowska, Andrzej Zieliński – wiolonczela; Anna Sosnowska – flet; Sylwester Sobola – obój.

Wykonawcy koncertu:

Marcel Pawłowski, Gabriela Skwara, Ewelina Targońska, Zofia Czyż, Piotr Mitelski, Zofia Kadłubowska, Adriana Masiak, Alicja Kopczewska – skrzypce; Mikołaj Wojtala, George Sayegh, Aleksandra Gosieniecka, Weronika Mazurek, Anna Stajniak – altówka; Dominik Pawłowski, Magdalena Targońska, Damian Kurowski, Maja Malicka, Zofia Święcica – wiolonczela; Amelia Narewska, Zuzanna Klemczak, Natalia Pieńkowska, Aleksandra Łubkowska, Katarzyna Szkatuła, Alicja Jasińska, Aleksandra Klemczak – flet; Gabriela Gawryszewska, Michaił Waszkiewicz, Nina Leloch – obój.

Akompaniament: Tatiana Baranovskaya, Anna Kamińska – fortepian

W programie utwory m. in. utwory kompozytorów takich jak: Dymitr Kabalewski, Oskar Rieding, Beniamin Britten, Piotr Czajkowski, Henryk Wieniawski, Sergiusz Rachmaninow.