100 9902W roku bieżącym odbędzie się dwudziesta, jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. W środę 5 czerwca br. w salonie dworskim Muzeum Przyrody w Drozdowie odbyła się konferencja prasowa na której przedstawiono program tegorocznego Festiwalu. O koncertach, wydarzeniach towarzyszących, repertuarze oraz artystach mówili: Dyrektor Artystyczny Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża Jacek Szymański, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży Jarosław Cholewicki oraz Dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie Anna Archacka.

Festiwal będzie obejmował kilkanaście koncertów w wielu miejscach, m. in. Drozdowie, Łomży, Nowogrodzie, Białymstoku, Kolnie, Czyżewie. W jego ramach odbędą się koncerty wokalno-instrumentalne, koncerty organowe, koncert muzyki klezmerskiej, artystyczne oprawy mszy świętych. Repertuar operowy będzie w tym roku reprezentowała opera G. Verdiego „Makbet”  według legendarnego dramatu Williama Szekspira. W Roku Witolda Lutosławskiego nie zabraknie także repertuaru autorstwa tego wybitnego kompozytora pochodzącego z Drozdowa.
Tradycyjnie festiwal zostanie zainaugurowany w Muzeum Przyrody w Drozdowie. W niedzielę 30 czerwca 2013 roku o godz.16:00 będzie miał miejsce koncert utworów Witolda Lutosławskiego zatytułowany „Płynie, wije się rzeczka”. Festiwal zakończy „Wielka Gala w Pałacu” (niedziela 7 lipca, godz. 17:00), która będzie podsumowaniem festiwalu tegorocznego, jak również wszystkich poprzednich edycji.
Od początku trwania festiwalu oraz przez cały miesiąc lipiec, w drozdowskim Muzeum będzie prezentowana wystawa ukazująca historię odbytych dotychczas edycji. Ekspozycja będzie podróżą w przeszłość wśród pamiątek, archiwalnych zdjęć i kostiumów. Wernisaż wystawy odbędzie się po koncercie inauguracyjnym o godz. 18:00. Zapraszamy!

• 100_9900
  • 100_9901