102 2733W sobotę 12 marca odbyła się w Drozdowie harcerska Droga Krzyżowa szlakiem "Dh. Szarego". W tym roku kapucyn o. Jan Bońkowski poprowadził ulicami Drozdowa harcerską procesję złożoną z rekordowej liczby uczestników, w sumie było to ponad 200 osób. Pątnicy wyruszyli z okolic domu rodzinnego ks. Kazimierza Lutosławskiego, nieistniejącego "Górnego Dworu" Lutosławskich, a zakończyli szlak przy kaplicy na cmentarzu parafialnym w Drozdowie, gdzie w krypcie w 1924 r. został pochowany ks. Kazimierz Lutosławski. Następnie przenieśli się do siedziby Muzeum Przyrody w Drozdowie, gdzie mieli możliwość odpocząć i posilić się przy kubku gorącej herbaty oraz zwiedzić wystawy muzealne. Stąd wyruszyli w dalszą drogę do Łomży.

Harcerska Droga krzyżowa w Drozdowie odbyła się w ramach Ogólnopolskiego Zlotu im. "Dh. Szarego" (ks.dra Kazimierza Lutosławskiego). W tym roku zlot odbył się po raz dwudziesty trzeci, a udział w nim wzięły drużyny młodszo i starszoharcerskie różnych specjalności z całego kraju. Wyjątkowy w swoim rodzaju pochód, złożony z różnorodnych barw i krojów mundurów, jak zwykle zwrócił na siebie uwagę mieszkańców Drozdowa, którzy życzliwym spojrzeniem, a niekiedy udziałem osobistym, odprowadzali gości przez XIV stacji drogi krzyżowej. Były one zorganizowane w pobliżu historycznych miejsc związanych z rodziną Lutosławskich w Drozdowie oraz ich przyjacielem Romanem Dmowskim.

• 102_2728
  • 102_2729