IMG 537Nietypowo, bo w strugach deszczu odbyło się trzeciego lipca otwarcie XXIII Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża, dokonane przez Panią Elżbietę Parzych Starostę Łomżyńskiego. Jak w poprzednich latach w niedzielę w dawnej siedzibie rodziny Lutosławskich w Drozdowie zabrzmiały dźwięki znanych i lubianych utworów kameralnych. Niesprzyjająca aura zmusiła tym razem organizatorów do przeniesienia występów z pleneru do wnętrza dworu - Muzeum Przyrody w Drozdowie, gdzie w salonie dworskim odbył się koncert inauguracyjny. Mimo deszczu humory artystów podobnie jak frekwencja dopisały. Klimat miejsca w połączeniu z artyzmem wykonawców szybko pobudził widowiskową atmosferę rozgrzewaną po każdym występie gromkimi oklaskami publiczności. W czasie blisko dwugodzinnego koncertu pt. „Błękitna rapsodia” swoje umiejętności zaprezentowali Grzegorz Piotr Kołodziej – baryton, Rafał Lewandowski – fortepian, Piotr Komorowski – akordeon. Koncert poprowadził – Jacek Szymański, dyrektor Festiwalu. W programie znalazły się utwory takich kompozytorów jak: Claude Debussy („Wyspa szczęścia”), Tadeusz Baird („Cztery sonety miłosne”), Richard Galliano („Opale Concerto”), Edward Pałłasz („Ballady Franciszka Villona”). Oczywiście nie zabrakło też tytułowej „Błękitnej rapsodii” G. Gershwina. Z Muzeum Przyrody w Drozdowie trasa koncertowa Festiwalu połączy się ponownie 10 lipca, tym razem będzie to jego zakończenie pt. „Wielka gala w pałacu”.