MKDNiS logo Czarne 1

Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Drozdowo, dwór Lutosławskich, Muzeum Przyrody
(XIX w.): wymiana pokrycia dachowego wraz z rynnami,
wymiana świetlika oraz renowacja kominów w części willowej
muzeum dofinansowano ze środków
Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

IMG 9480

Koncert 23 listopada 2019 roku był kolejnym spotkaniem kontynuującym tradycję kameralnego muzykowania w dworze Lutosławskich. Tym razem był to koncert organizowany przez Muzeum oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Filia w Białymstoku Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki.

 

Wystąpili: Kamil Łomasko – kontrabas i Olga Anikiej – fortepian

 

Obecna na spotkaniu Prezes Stowarzyszenia „Ja i Ty” Ludzi Aktywnie Naznaczonych – Katarzyna Kuklińska, podziękowała za wieloletnią pomoc i współpracę z Muzeum podczas organizacji imprez Stowarzyszenia.

Kamil Łomasko jest członkiem orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej, nauczycielem klasy kontrabasu w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku,  adiunktem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina Filia w Białymstoku oraz prowadzi zajęcia z kameralistyki w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Olga Anikiej  prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą, występując jako kameralistka  i solistka. Nagrała kilka płyt, m.in. z Romanem Hoffmannem, Hanną Zajączkiewicz i Katarzyną Makal – Żmudą. Jest adiunktem w białostockiej Filii Uniwersytetu Muzycznego  Fryderyka Chopina w Warszawie.

Program koncertu:

Paul Hindemith - Sonata na kontrabas i fortepian

Jules Massenet - Meditation z opery Thais

Nino Rota - Divertimento Concertante na kontrabas i fortepian

  • IMG_9477
  • IMG_9480
  • IMG_9485
  • IMG_9487
  • IMG_9500
  • IMG_9507

 

Additional information