MKDNiS logo Czarne 1

Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Drozdowo, dwór Lutosławskich, Muzeum Przyrody
(XIX w.): wymiana pokrycia dachowego wraz z rynnami,
wymiana świetlika oraz renowacja kominów w części willowej
muzeum dofinansowano ze środków
Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

MPD 01noc muzeowW niedzielę 27 maja 2012 roku w Muzeum Przyrody w Drozdowie odbyła się „Noc muzeów – wieczorne spotkanie z przyrodą, historią i kulturą". Wydarzenie to wpisywało się w coroczną, cykliczną międzynarodową noc muzeów obejmującą swoim zasięgiem muzea i inne placówki kultury w Europie.
W niedzielny wieczór wszyscy, którzy zdecydowali się odwiedzić dwór Lutosławskich w Drozdowie mogli skorzystać z mnóstwa przygotowanych atrakcji. Program drozdowskiej nocy muzeów obejmował koncert muzyki popularnej w wykonaniu Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Zambrowie pod dyrekcją Krzysztofa Witkowskiego. Muzycy wykonali m. in. utwory muzyczne z gatunków takich jak pop czy jazz oraz znane melodie filmowe. Utworom towarzyszyły występy grupy tanecznej. Umiejętności akrobatyczne zaprezentowały widzom także tamburmajorki.

Po koncercie goście mogli bezpłatnie zwiedzić wystawy muzealne, w tym najnowszą wystawę „Niespodzianki dla odkrywców" i skorzystać z możliwości pracy z mikroskopami. Na zwiedzających czekały także specjalne ekspozycje. Ekspozycja historyczna prezentowała niewystawiane na co dzień zdjęcia oraz eksponaty takie jak beczka z drozdowskiego browaru czy biurko podróżne filozofa Wincentego Lutosławskiego. Na ekspozycji przyrodniczej zobaczyć można było np. skórę niedźwiedzia polarnego, szkielet wilka, sowę płomykówkę z pisklęciem czy jenota.
W zadaszonej wiacie, położonej w części przymuzealnego parku, którą stanowi łęg topolowy (przez który biegnie ścieżka przyrodnicza „Ostoja Drozdowska"), odbył się plenerowy pokaz filmów przyrodniczych. Prezentowane były filmy dotyczące przyrody biebrzańskiej, uroczysk, ptaków, ssaków i roślin stanowiących skarby przyrody Podlasia i północnego Mazowsza. Dodatkowo obejrzeć można było film dotyczący GMO.
Dużą popularnością cieszyły się także: prezentacja wydawnictw książkowych przyrodniczych i historycznych oraz plansza do wykonywania fotografii w strojach dawnych ziemian.

„Noc muzeów – wieczorne spotkanie z przyrodą, historią i kulturą w Muzeum Przyrody w Drozdowie" odbyła się przy wsparciu finansowym firm: MATBUD w Piątnicy oraz Stacji Paliw BP w Łomży, za które serdecznie dziękujemy.

  • MPD_01noc_muzeow
  • MPD_02noc_muzeow
  • MPD_03noc_muzeow
  • MPD_04noc_muzeow
  • MPD_05noc_muzeow
  • MPD_06noc_muzeow
  • MPD_07noc_muzeow
  • MPD_08noc_muzeow
  • MPD_09noc_muzeow
  • MPD_99noc_muzeow

Additional information