IMG 20190312 114307W dn. 12.03.2019 w Muzeum Przyrody w Drozdowie odbyło się szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadził Pan Sebastian Górski – ratownik medyczny z Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "Nadzieja" z Łomży. Zostali przeszkoleni wszyscy pracownicy instytucji. Zagadnienia poruszone na szkoleniu to: resyscytacja, zakładanie opatrunków, postępowanie w przypadku omdleń, zadławień, wstrząsów. Pracownicy mieli okazję zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną lecz także praktycznie sprawdzić swoje umiejętności i możliwości na specjalistycznych fantomach. Dziękujemy za przekazanie rzetelnej wiedzy i podzielenie się własnym doświadczeniem.

Muzeum Przyrody w Drozdowie rocznie odwiedza około 15 tysięcy turystów indywidualnych i grupowych. Mamy nadzieję, że w przypadku zaistnienia potrzeby w zakresie udzielenia pierwszej pomocy pracownicy instytucji sprostają wyzwaniu. Życzmy sobie oby takich sytuacji było jak najmniej.

• IMG_20190312_092059
  • IMG_20190312_114307